top of page

hírek

Writer's picturenaktechlab

Végéhez ért a hatodik NAKTechLab nagyvállalati startup program

November 21-én került sor a NAK TechLab nagyvállalati startup program záró eseményére. Az agrárium kihívásaira hozott megoldások ismét bebizonyították, hogy a technológiai innováció képes új alapokra helyezni az ágazatot.


Az esti szekció megnyitóját Farkas Sándor Parlamenti Államtitkártól hallhattuk, majd Papp Zsolt György, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke mondott köszöntő beszédet. Mindketten hangsúlyozták a fiatal generáció fontosságát, akik nyitottságukkal és ambícióikkal az agrárinnováció motorjai lehetnek.



Az este egyik inspiráló pillanata volt a tavalyi program során indult, mára sikeres együttműködéssé vált projekt bemutatása a KITE Zrt. és a WeSpeakAI csapa közt. Szilágyi Dániel, a WeSpeakAI ügyvezetője betekintést nyújtott abba, hogy két, méretében és fókuszában merőben eltérő cég, hogyan tud együttműködésre lépni, miként formálódott a közös munka, és milyen eredményeket értek el az elmúlt egy év során.


A program folytatásaként a 3 hónapos nagyvállalati-startup programban résztvevő csapatok bemutatkozása következett. 


Elsőként bemutatkozott az A-EYE Solutions: a csapat a Bonafarm Csoporttal kezdte el a közös munkát. A megoldás célja a húskészítmények ellenőrzése és a gyártási hatékonyság növelése mesterséges intelligencia segítségével.  A rendszer képes nagy pontossággal dolgozni, így csökkentve a folyamatban az időigényes emberi beavatkozást.

 

A globális felmelegedés és különböző kiszámíthatatlan időjárási körülmények miatt egyre kevesebb idő van, amikor a mezőgazdasági munkálatokat el lehet végezni. Ha pedig pont ekkor hibásodik meg egy gép, akkor azonnali alkatrészre, javításra van szükség. Amennyiben ez nincs meg, a gazdálkodó értékes időt veszít terménye betakarításához. A Weborigo megoldása az Axiál Kft. kihívására hozott megoldást: olyan prediktív készletgazdálkodási módszert biztosít, ahol a gépekhez szükséges alkatrészek mindig elérhetővé válnak, minimalizálva a kockázatokat.

 

Az ágazatban az állattenyésztéshez kapcsolódó innovatív megoldások már most forradalmasítják a napi gazdálkodási gyakorlatokat, legyen szó a betegségek korai felismeréséről, vagy az állatok mozgásának és viselkedésének folyamatos monitorozásáról. A KontrasztAI csapata a Bonafarm Csoporttal lépett együttműködésre több különböző probléma kapcsán a gépi látást segítségül hívva: sertés- és szarvasmarha-ágazatban alkalmazott mesterséges intelligencia megoldásokról hallhatott a közönség.

 


A pitcheket az Agroolon csapata zárta, ahol egy fiatal agilis stratupper, mezőgazdasági háttér nélkül, a technológia iránti szenvedélyéből olyan agrárfejlesztést hozott létre, amely már felkeltette a piac figyelmét: a magaslégköri ballon megoldást a jövő év elején a KITE Zrt. területein tesztelik majd

 


Az esemény zárásaként a Nemzeti Innovációs Ügynökség felajánlásában a csapatok különböző konzultációs órákon vehetnek részt, ezzel további motivációt nyújtva a folytatáshoz.

 


Bár a program végez ért, az együttműködések folytatódnak a fejlesztő csapatok és a nagyvállalatok között.

 


A NAK TechLab nagyvállalati-startup programja a jövő évben is folytatódik, a csapatok számára a jelentkezés egész évben nyitott agrárszakmai konzultációra ezen a felületen.






 

 

 

 

 

NAK © TechLab 2024

bottom of page